Loading...

FAQ – pytania i odpowiedzi

Fotograf ślubny Płock pytania do fotografa
Fotograf na ślub Warszawa Fotograf Piotr Jędrzejewski www.piotrjedrzejewski.pl kontakt@piotrjedrzejewski.pl
Fotograf na wieczór panieński Warszawa cena pytania

FAQ

FAQ Pytania i odpowiedzi do fotografa - najczęściej zadawane pytania oraz wszystko to co jest ważne dla Was. Poniżej podzieliłem tematy na odpowiednie zagadnienia - wybierz to co Ciebie interesuje:

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

1. OFERTA i ZAWARTOŚĆ PAKIETÓW

U mnie ofertę wraz z ceną zobaczysz już na stronie internetowej. Wystarczy wejść w poniższy link:
OFERTA FOTOGRAFIA ŚLUBNA, gdzie znajdziesz dwa pakiety – autorski i indywidualny.

W pakiecie autorskim umieściłem wszystko to co jest istotne dla Młodych Par z możliwością rozbudowania o kolejne dodatki. Jest to najczęściej wybierana oferta 🙂 POLECAM!

W pakiecie indywidualnym sami wybieracie poszczególne części oferty, którymi jesteście zainteresowani. Wszystko automatycznie podliczy kalkulator i voilà– do Was pozostaje decyzja o dalszej współpracy.

Fotografia Ślubna Warszawa oferta i pytania do fotografa
Fotograf ślubny Ostrów Mazowiecka Zambrów Brok oferta i pytania do fotografa
2. REGION w KTÓRYM PRACUJĘ

Na co dzień mieszkam w Warszawie i w tych okolicach mam najwięcej zleceń.

Jednakże uwielbiam polskie morze, kocham nasze góry, mazury, niziny – z miłą chęcią pokonam wiele kilometrów jadąc do Was.

Dojazd na reportaż ślubny lub dodatkową sesję ślubną, który jest wliczony w cenę pakietu dotyczy całego Województwa Mazowieckiego i jego najbliższych granicznych miejscowości. Pozostałe regiony wyceniam indywidualnie (jest to konieczne ze względu na koszty dojazdu oraz rezerwację noclegu).

3. REZERWACJA TERMINU, UMOWA i PŁATNOŚĆ

Żeby sprawdzić dostępność terminu – wybierz ofertę klikając przycisk do kontaktu (pod ofertą), wypełnij formularz kontaktowy i maksymalnie w ciągu 24 godzin odpiszę na podanego maila z informacją czy podany termin jest wolny w moim kalendarzu.

W odpowiedzi poinformuję o dostępności terminu, przekażę informacje o umowie (wzór, RODO), poproszę o przekazanie do mnie wymaganych danych do umowy. Umowę podpisujemy na umówionym spotkaniu lub zdalnie (skany). Preferuję osobiste spotkanie na którym przy okazji możemy porozmawiać o szczegółach w dniu ślubu, jednakże z braku Waszego czasu lub dużej odległości wiem, że nie zawsze jest to możliwe. Jeżeli jest taka możliwość proponuję rozmowę telefoniczną.

Wstępnie rezerwuję termin na okres 3 dni po wysłaniu do Was wiadomości z prośbą o potwierdzenie, że jesteście zainteresowani współpracą ze mną 🙂
Ostateczna rezerwacja terminu następuje po wpłacie zadatku (minimum 500 zł). Pełną płatność należy dokonać przed ślubem. W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość wykonania pełnej płatności do 3 dni po ślubie, jednakże przekazanie zdjęć uwarunkowane jest otrzymaniem płatności. Płatności przyjmuję wyłącznie na przelewem na konto bankowe.

Na około 2-3 tygodnie przed datą ślubu przesyłam do Was link do formularza z prośbą o wypełnienie. W formularzu odpowiadacie na pytania dotyczące np. planowanego harmonogramu dnia, przekazujecie Wasze życzenia co do zdjęć, które chcecie, żeby znalazły się w gotowym materiale (np. które osoby zaprosić do sesji pozowanej) i inne.

Zdjęcia ślubne Warszawa oferta i pytania do fotografa
Fotograf Ślubny Warszawa Płock Radom oferta i pytania do fotografa
4. KILKA SŁÓW o MOJEJ PRACY w DZIEŃ ŚLUBU

W dniu ślubu jestem z Wami praktycznie cały dzień. Standardowy plan dnia wygląda następująco – umawiamy się w momencie kiedy Panna Młoda jest w trakcie makijażu/czesania (wykonuję kilka zdjęć z ostatnich chwil makijażu). Jest to również dla mnie moment na wykonanie zdjęć ubrań i dodatków. Kolejne punkty zależą od indywidualnych ustaleń oraz miejsc w których przygotowuje się Panna Młoda i Pan Młody. Standardowy plan to: ubieranie Pana Młodego, ubieranie Panny Młodej, first look (pierwsze spotkanie), błogosławieństwo oraz wyjście do kościoła / urzędu.

Czas na najważniejszy punkt dnia czyli ceremonię zaślubin. Przed samą ceremonią przekażę Wam kilka prosty rad, które będą pomocne w uzyskaniu lepszych zdjęć i ciekawych kadrów. Wykonuje zdjęcia z całej mszy / uroczystości. Po wszystkim zapraszam do grupowego zdjęcia. Jestem obecny również podczas składania życzeń – jest to najlepszy moment, żeby każdy gość przez Was zaproszony znalazł się na zdjęciach.

Dalszy plan dnia zależy już od indywidualnych ustaleń ale z reguły po przyjeździe na salę wykonuję kilka zdjęć wystroju, kwiatów, oraz czekających na Was gości. Najważniejsze punkty to: pierwszy taniec, krótka sesja plenerowa lub na sali, sesja pozowana ze świadkami, najbliższą rodziną oraz przyjaciółmi. Większość czasu spędzam na parkiecie, jednakże w materiale pojawiają się zdjęcia zabaw i rozmów przy stołach czy innych przygotowanych atrakcjach.

Kolejne obowiązkowe punkty to zdjęcia z krojenia tortu, podziękowania dla rodziców i świadków, oraz oczepiny.

Jestem z wami do końca oczepin – tzn. maksymalnie do 0.30 – 1 w nocy.

5. TERMIN OTRZYMANIA ZDJĘĆ i DODATKÓW

Pierwsze zdjęcia dostajecie już 2-3 dni po ślubie! Będzie to kilkanaście zdjęć z najważniejszych momentów z dnia ślubu zamieszczonych w prywatnej galerii online. Możecie się nimi szybko pochwalić wśród znajomych i rodziny.

Wszystkie zdjęcia w galerii oraz link do pobrania zdjęć na własny dysk otrzymacie do 21 dni po ślubie.

W przypadku wybranych dodatków do pakietu (sesja ślubna innego dnia, odbitki, albumy, pendrive) termin realizacji zależy od Was – tzn. ustalenie terminu dodatkowej sesji i wybór zdjęć do wywołania / umieszczenia w albumie.

Czasem nie możecie się doczekać i pełną usługę zamkniemy w miesiąc, a czasem w pół roku i więcej.

Fotograf ślubny Warszawa Wola kościół św. Wojciecha wesele Krasnodwór Warszawa Bemowo Fotograf Piotr Jędrzejewski www.piotrjedrzejewski.pl kontakt@piotrjedrzejewski.pl
Fotograf ślubny Warszawa kościół Warszawa Wola św. Klemensa Hofbauera wesele Hotel Bellotto Fotograf Piotr Jędrzejewski www.piotrjedrzejewski.pl kontakt@piotrjedrzejewski.pl
6. SPRZĘT FOTO, BEZPIECZNE ZDJĘCIA, GWARANCJA

Pracuję na jednym z lepszych sprzętów do fotografii ślubnej. Posiadam odpowiednie zaplecze obiektywów, oraz zapasowego sprzętu. Zdjęcia zapisywane są na dwóch kartach jednocześnie i zgrywane od razu po powrocie z wesela – naprawdę szanse na stratę zdjęć są znikome i raczej mogą wynikać z losowych przypadków.

Nigdy nie przytrafiła mi się taka sytuacja (i odpukać w niemalowane oby nigdy się nie wydarzyło).

Prowadzę działalność gospodarczą, zabezpieczeniem dla Was jest podpisywana umowa ślubna – wszystko w 100% profesjonalnie!

7. POZOSTAŁE RÓŻNE i RÓŻNISTE

– zdjęcia jakie otrzymujecie to misz masz zdjęć kolorowych (znaczna większość) i czarno-białych. Oczywiście możecie zdecydować inaczej i przygotuję dla Was wersję wyłącznie kolorowych zdjęć

– w ofercie podaję minimalną liczbę zdjęć i nie ograniczam się wyłącznie do tej liczby. Przekazuję 30, 50, a może 70 i więcej zdjęć, jeżeli tego dnia wydarzyło się naprawdę sporo ciekawych momentów

– nie przekazuję nieobrobionych zdjęć (RAW)

– nie bójcie się sesji, ja wszystko zorganizuję odpowiednio Was poprowadzę przez pozowanie oraz potraktujemy sesję trochę jako element zabawy

Fotograf na ślub Warszawa Wola Bemowo Piotr Jędrzejewski oferta i pytania

CHRZCINY i I KOMUNIA ŚWIĘTA

1. OFERTA i ZAWARTOŚĆ PAKIETÓW

U mnie ofertę wraz z ceną zobaczysz już na stronie internetowej. Wystarczy wejść w poniższy link:
OFERTA FOTOGRAF NA CHRZEST, gdzie znajdziesz dwa pakiety – autorski i indywidualny.

W pakiecie autorskim umieściłem wszystko to co jest istotne dla Was rodziców z możliwością rozbudowania o kolejne dodatki. Polecam! I dodam, że jest to najczęściej wybierana oferta.

W pakiecie indywidualnym sami wybieracie poszczególne części oferty, którymi jesteście zainteresowani. Wszystko automatycznie podliczy kalkulator i voilà– do Was pozostaje decyzja o dalszej współpracy.

W przypadku poszukiwania oferty na I Komunię Świętą zapraszam na stronę: OFERTA I KOMUNIA ŚWIĘTA, gdzie znajdziesz ofertę na sesję z możliwością dobrania reportażu z przyjęcia.

Fotograf na chrzest Warszawa oferta cena pytania
Fotograf na chrzest Łomianki Zakroczym Wyszogród Nowy Dwór Mazowiecki oferta cena pytania
2. REGION w KTÓRYM PRACUJĘ

Na co dzień mieszkam w Warszawie i w tych okolicach mam najwięcej zleceń.

W przypadku chrztów i sesji z okazji I Komunii Świętej region, w którym pracuję to całe woj. Mazowieckie, jednakże koszt dojazdu zależy od odległości od Warszawy – szczegóły opisuję w ofertach.

Jeżeli chcielibyście, żeby dojechał w inne zakątki kraju to każde zapytanie rozpatruję i wyceniam indywidualnie.

3. REZERWACJA TERMINU, UMOWA i PŁATNOŚĆ

Żeby sprawdzić dostępność terminu – wybierz ofertę klikając przycisk do kontaktu (pod ofertą), wypełnij formularz kontaktowy i maksymalnie w ciągu 24 godzin odpiszę na podany adres e-mail z informacją czy podany termin jest wolny w moim kalendarzu.

W odpowiedzi poinformuję o dostępności terminu, przekażę informacje o umowie (wzór, RODO) oraz poproszę o przekazanie do mnie wymaganych danych do umowy. Umowę podpisujemy zdalnie (skany, akceptacja mailowa itp.) lub formalnie w dniu zlecenia.

Wstępnie rezerwuję termin na okres 2 dni po wysłaniu wiadomości z prośbą o potwierdzenie, że jesteście zainteresowani na współpracę ze mną 🙂

Ostateczna rezerwacja terminu następuje po wpłacie zadatku (minimum 150 zł). Pełną płatność należy dokonać przed chrztem. W wyjątkowych przypadkach jest możliwość wykonania pełnej płatności do 2-3 dni po zleceniu, jednakże przekazanie zdjęć uwarunkowane jest otrzymaniem płatności. Płatności przyjmuję wyłącznie przelewem na konto bankowe.

Fotograf na chrzest Legionowo Łomianki Żoliborz oferta cena pytania
Fotograf na chrzest Wilanów Ursynów Konstancin oferta cena pytania
4. KILKA SŁÓW o MOJEJ PRACY w DNIU CHRZTU

Godzina rozpoczęcia zależności od wybranej oferty:

– w przypadku reportażu z przygotowań i ubierania dziecka umawiam się na przyjazd do Waszego domu na około półtorej godziny / godzinę przed rozpoczęciem mszy

– w przypadku reportażu wyłącznie z mszy pod kościołem pojawiam się na około 30 minut przed jej rozpoczęciem

Podczas mszy wykonuję zdjęcia z bliska i z większej odległości, dodatkowo staram się sfotografować obecną rodzinę i znajomych. Oczywiście podczas ceremonii chrztu jestem cały czas blisko Was, aby uwiecznić najważniejsze momenty. Po zakończeniu mszy zapraszam rodziców i chrzestnych przed ołtarz do zrobienia klasycznych pamiątkowych ujęć oraz do grupowego zdjęcia wszystkich gości przed kościołem.

– w przypadku dobrania dodatkowej sesji czas jej trwania wynosi ok. 30 min – 40 min. Z uwagi na różne warunki pogodowe oraz zmęczenie dziecka czasem sesja nie dochodzi do skutku – wtedy oczywiście nie pobieram dodatkowej opłaty. Sesję możemy wykonać w okolicy kościoła – w najbliższym plenerze (wystarczy trochę zieleni) lub w ostateczności w środku kościoła o ile ksiądz proboszcz nie będzie wnosił uwag.

– w przypadku wyboru opcji reportażu z przyjęcia wykonuję klasyczne zdjęcia z wręczania prezentów. Zapraszam na krótką sesję z rodzicami i wszystkimi gośćmi na miejscu wydarzenia. Oczywiście w materiale znajdą się również klasyczne reportażowe ujęcia (spontaniczne uśmiechy, rozmowy, miejsce przyjęcia, dodatki itp.)

5. TERMIN OTRZYMANIA ZDJĘĆ i DODATKÓW

Pierwsze zdjęcia dostajecie już 2-3 dni po zleceniu! Będzie to kilka zdjęć z najważniejszych momentów zamieszczonych w prywatnej galerii online. Możecie się nimi szybko pochwalić wśród znajomych i rodziny.

Wszystkie zdjęcia w galerii oraz link do pobrania zdjęć na własny dysk otrzymacie 14 dni od dnia chrztu lub sesji z komunii.

W przypadku dodatków (odbitki, albumy, pendrive) termin realizacji zależy od Was – wybór zdjęć do wywołania / umieszczenia w albumie. Czasem nie możecie się doczekać i pełną usługę zamkniemy w 2 tygodnie, a czasem w pół roku i więcej.

Fotograf na chrzest Warszawa Wola Bemowo oferta cena pytania
Fotograf na chrzest Ożarów Mazowiecki Piastów Pruszków oferta cena pytania
6. SPRZĘT FOTO, BEZPIECZNE ZDJĘCIA, GWARANCJA

Pracuję na jednym z lepszych sprzętów do fotografii rodzinnej / reportażowej. Posiadam odpowiednie zaplecze obiektywów.

Zdjęcia zapisywane są na dwóch kartach jednocześnie i zgrywane od razu po powrocie do domu – naprawdę szanse na stratę zdjęć są znikome i raczej wynikają z losowych przypadków.

Nigdy nie przytrafiła mi się taka sytuacja (i odpukać w niemalowane oby nigdy się nie wydarzyło).

Prowadzę działalność gospodarczą, zabezpieczeniem dla Was jest podpisywana umowa o dzieło – wszystko w 100% profesjonalnie!

7. POZOSTAŁE RÓŻNE i RÓŻNISTE

– zdjęcia jakie otrzymujecie to misz masz zdjęć kolorowych (znaczna większość) i czarno-białych. Oczywiście możecie zdecydować inaczej i przygotuję dla Was wersję wyłącznie kolorowych zdjęć

– w ofercie podaję minimalną liczbę zdjęć i nie ograniczam się wyłącznie do tej liczby. Przekazuję dodatkowe 10, 20, a może 50 i więcej zdjęć jeżeli tego dnia wydarzyło się naprawdę sporo ciekawych momentów

– nie przekazuję nieobrobionych zdjęć (RAW)

– przed dniem chrztu / komunii przekażę mailowo krótkie porady, które pomogą w uzyskaniu pięknych zdjęć 🙂

Fotograf na chrzest Targówek Białołęka Tarchomin oferta cena pytania

SESJE PLENEROWE

1. OFERTA i ZAWARTOŚĆ PAKIETÓW

U mnie ofertę wraz z ceną zobaczysz już na stronie internetowej. Wystarczy wejść w jeden z odpowiednich linków:
OFERTA SESJE PLENEROWE lub OFERTA NA WIECZÓR PANIEŃSKI, gdzie znajdziesz pakiet autorski z możliwością jego rozbudowania o dodatkowe opcje z możliwością rozbudowania o kolejne dodatki.

Wszystko automatycznie podliczy kalkulator i voilà– do Was pozostaje decyzja o dalszej współpracy.

Jeżeli pojawią się dodatkowe pytania – zapraszam do kontaktu!

Fotograf na wieczór panieński Warszawa i okolice pytania i oferta Piotr Jędrzejewski
Sesja plenerowa narzeczeni Otwock Józefów Góra Kalwaria Piaseczno oferta Piotr Jędrzejewski
2. REGION w KTÓRYM PRACUJĘ

Na co dzień mieszkam w Warszawie i w tych okolicach mam najwięcej zleceń.

W przypadku wieczorów panieńskich maksymalny region w którym dojeżdżam to Województwo Mazowieckie. W przypadku innych regionów każde zapytanie rozpatruję indywidualnie.

Ślubne sesje plenerowe jestem w stanie wykonać w każdym zakątku kraju i całego świata wszystko jednak zależy od indywidualnej wyceny.

Ważna informacja – dodatkowe koszty związane z wykonaniem sesji (tj. wejście na teren obiektu, parku itd.) pokrywane są przez Was indywidualnie.

3. REZERWACJA TERMINU, UMOWA i PŁATNOŚĆ

Żeby sprawdzić dostępność terminu – wybierz ofertę klikając przycisk do kontaktu (pod ofertą), wypełnij formularz kontaktowy i maksymalnie w ciągu 24 godzin odpiszę na podany adres e-mail z informacją czy podany termin jest wolny w moim kalendarzu. Oczywiście w przypadku sesji plenerowej (ślubna / narzeczeńska) termin nie musi być konkretny ale przynajmniej poproszę o jakiś proponowany przez Was.

W odpowiedzi poinformuję o dostępności terminu, przekażę informacje o umowie (wzór, RODO) oraz poproszę o przekazanie do mnie wymaganych danych do umowy. Umowę podpisujemy zdalnie (skany) lub formalnie w dniu zlecenia.

Wstępnie rezerwuję termin na okres 3 dni po wysłaniu wiadomości z prośbą o potwierdzenie, że jesteście zainteresowani na współpracę ze mną.

Ostateczna rezerwacja terminu następuje po wpłacie zadatku (minimum 150 zł). Pełną płatność należy dokonać przed sesją. W wyjątkowych przypadkach jest możliwość wykonania pełnej płatności do 3 dni po zleceniu, jednakże przekazanie zdjęć uwarunkowane jest otrzymaniem płatności. Płatności przyjmuję wyłącznie przelewem na konto bankowe.

Sesja narzeczeńska fotograf Warszawa pytania i oferta Piotr Jędrzejewski
Fotograf na ślub Warszawa Mazowieckie Fotograf Piotr Jędrzejewski www.piotrjedrzejewski.pl kontakt@piotrjedrzejewski.pl
4. KILKA SŁÓW o MOJEJ PRACY PODCZAS SESJI

Zacznę od czasu sesji:
– ślubne / narzeczeńskie sesje plenerowe: standardowo 2 godziny. Jest to idealny czas na wykonanie fajnej sesji ślubnej w jednej, maks. dwóch bliskich sobie lokalizacjach. Oczywiście istnieje opcja wydłużenia sesji za dodatkową opłatą
– wieczory panieńskie: standardowo 2 godziny. W tym czasie wykonam krótki reportaż z miejsca w którym organizowany jest wieczór (w tym wręczenie prezentu, toast, kilka pozowanych i spontanicznych ujęć). Następnie w zależności od pogody wyruszamy w plener / miasto. Zaproponuję Wam różne pozy i zabawy, z których można uzyskać fajne ujęcia.
– sesja z okazji pierwszej komunii świętej trwa około godziny. Sesję wykonuję w umówionym miejscu – najczęściej w okolicach kościoła (park, las, ogród) lub w miejscu organizowanego przyjęcia, jeżeli posiada kawałek zielonego terenu.

Na sesji wspomogę Was swoim doświadczeniem, odpowiednio ustawię, znajdę odpowiednie miejsce, które będzie idealne w uzyskaniu ciekawych kadrów. Zaproponuję różne zabawy i gry słowne – po pierwsze podczas nich nie czujecie tego stresu przed aparatem, jesteście bardziej wyluzowani i przy okazji naturalni.

Przed sesją ustalamy miejsce, w którym się spotykamy i będziemy wykonywać zdjęcia. Ze swojej strony preferuję godziny wczesno poranne lub na koniec dnia (przed zachodem słońca) – powiem krótko: w tych godzinach jest najlepsze światło co jest głównym czynnikiem pięknych zdjęć.

5. TERMIN OTRZYMANIA ZDJĘĆ i DODATKÓW

Pierwsze zdjęcia dostajecie już 2-3 dni po sesji! Będzie to kilka zdjęć zamieszczonych w prywatnej galerii online.

Wszystkie zdjęcia w galerii oraz link do pobrania zdjęć na własny dysk otrzymacie 14 dni po dniu sesji.

W przypadku dodatków (odbitki, albumy, pendrive) termin realizacji zależy od Was – wybór zdjęć do wywołania / umieszczenia w albumie. Czasem nie możecie się doczekać i pełną usługę zamkniemy w 2 tygodnie, a czasem w pół roku i więcej.

Sesja ślubna zdjęcia Warszawa i okolice oferta Piotr Jędrzejewski
Fotograf na Pierwszą Komunię Świętą Warszawa Pruszków Piastów Ożarów Babice pytania i oferta Piotr Jędrzejewski
6. SPRZĘT FOTO, BEZPIECZNE ZDJĘCIA, GWARANCJA

Pracuję na jednym z lepszych sprzętów do fotografii sesji plenerowych / reportażowej. Posiadam odpowiednie zaplecze obiektywów.

Zdjęcia zapisywane są na dwóch kartach jednocześnie i zgrywane od razu po powrocie z sesji – naprawdę szanse na stratę zdjęć są znikome i raczej wynikają z losowych przypadków. Nigdy nie przytrafiła mi się taka sytuacja (i odpukać w niemalowane oby nigdy się nie wydarzyło).

Prowadzę działalność gospodarczą, zabezpieczeniem dla Was jest podpisywana umowa o dzieło – wszystko w 100% profesjonalnie!

7. POZOSTAŁE RÓŻNE i RÓŻNISTE

– zdjęcia jakie otrzymujecie to misz masz zdjęć kolorowych (znaczna większość) i czarno-białych. Oczywiście możecie zdecydować inaczej i przygotuję dla Was wersję wyłącznie kolorowych zdjęć

– w ofercie podaję minimalną liczbę zdjęć i nie ograniczam się wyłącznie do tej liczby. Przekazuję 10, 20, a może 50 i więcej zdjęć jeżeli tego dnia wydarzyło się naprawdę sporo interesujących rzeczy

– nie przekazuję nieobrobionych zdjęć (RAW)

Fotograf na wieczór panieński Łomianki Legionowo Nowy Dwór Mazowiecki pytania i oferta Piotr Jędrzejewski